Każdy rodzaj skóry wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zaniedbanie twarzy i problemów cery może przyczynić się do pogorszenia jej stanu. Kurs pielęgnacji twarzy i masażu kosmetycznego uczy, jak dbać o twarz, aby zachowała zdrowy wygląd przez długi czas. Zdobyta wiedza znajduje szerokie odzwierciedlenie w praktyce, gdyż jej elementy są wykorzystywane we wszystkich zabiegach kosmetycznych, wykonywanych na twarzy. Dodatkowa umiejętność, jaką stanowi masaż twarzy, stosowany w trakcie zabiegu sprawi, że każda klientka opuści gabinet kosmetyczny w pełni zrelaksowana i z uśmiechem na twarzy. Program kursu kładzie szczególny nacisk na rodzaje i charakterystykę poszczególnych typów cer. Kursantki uczą się doboru odpowiedniego peelingu po wcześniejszej diagnostyce cery, a także aplikacji różnego rodzaju masek kosmetycznych.
Nie zastanawiaj się i zgłoś się do Centrum Szkoleniowego Corio w Poznaniu na kurs kosmetyczny z zakresu kompleksowej kosmetyki twarzy.
- Liczba godzin: 40 godzin
- Dni spotkań: 4 dni
Program kursu kosmetyka twarzy:
Dzień pierwszy i drugi:
Zajęcia teoretyczne:
- Podstawowe wiadomości o masażu. Rodzaje masażu. Wpływ masażu na ustrój (na skórę, układ nerwowy, krwionośny, oddechowy)
- Ruchy masażu i ich znaczenie (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie oklepywanie, wibracja)
- Przygotowanie stanowiska pracy oraz preparatów i środków do masażu
- Omówienie wskazań i przeciwwskazań do masażu
- Prawidłowe stosowanie preparatów kosmetycznych. Kosmetyki do demakijażu i tonizacji. Sposób wykonania prawidłowego oczyszczenia twarzy
- Rodzaje peelingów kosmetycznych. Dobór peelingu do odpowiedniego rodzaju cery
- Znaczenie maski jako zabiegu pielęgnacyjnego. Sposób przygotowania i nakładania różnych masek kosmetycznych. Rodzaje masek kosmetycznych - rozgrzewające, ściągające, ziołowe, odżywcze, plastyczne, specjalne liftingujące, nawilżające. Wskazania i przeciwwskazania do stosowania masek
- Ramowa pielęgnacja cery mieszanej, tłustej i suchej w gabinecie kosmetycznym. Przykłady zabiegów dla cery mieszanej, tłustej i suchej u pacjentek w różnym wieku. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu. Wydawanie zaleceń pielęgnacyjnych do domu.
- Ramowa pielęgnacja cery z rozszerzonymi naczyniami włosowatymi, z trądzikiem różowatym oraz wrażliwej i alergicznej w gabinecie kosmetycznym. Przykłady zabiegów dla cery naczyniowej, z trądzikiem różowatym, wrażliwej i alergicznej u pacjentek w różnym wieku. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu. Wydawanie zaleceń pielęgnacyjnych do domu.
- Ramowa pielęgnacja cery dojrzałej w gabinecie kosmetycznym. Przykłady zabiegów dla cery dojrzałej u pacjentek w różnym wieku. Wydawanie zaleceń pielęgnacyjnych do domu. Omówienie zabiegów kosmetycznych przeznaczonych dla pacjentek w różnym cechach skóry i w różnym wieku: zabiegi dotleniające, zabiegi regenerujące, zabiegi nawilżające, zabiegi odżywcze, zabiegi liftingujące. Techniki wykonania.
- Schemat prawidłowego wywiadu kosmetycznego - diagnostyka cery. Badanie skóry podmiotowe i przedmiotowe. Rozpoznawanie rodzajów i własności skóry za pomocą wzroku, dotyku oraz różnego rodzaju aparatów. Metody rozpoznawania cery na podstawie ich cech zewnętrznych tj. koloryt, grubość, wilgotność i obecność defektów skórnych, określenie właściwości cery w zależności od wpływu czynników zewnętrznych tj. klimat, warunki życia i pracy, sposoby pielęgnacji i in. oraz w zależności od wpływu czynników wewnętrznych tj. uwarunkowania genetyczne, czynniki hormonalne i procesy fizjologiczne zachodzące w skórze.
- Zalecenia dotyczące diety, trybu życia i pielęgnacji domowej. Przypadki wymagające skierowania do lekarza: trądzik pospolity, różowaty, silne zmiany naczyniowe, żylaki, zmiany pigmentacyjne.
Zajęcia praktyczne
- Zabiegi pielęgnacyjne twarzy. Technika wykonania prawidłowego demakijażu oczu i twarzy. Dobór rodzaju peelingu do rodzaju cery. Dobór maski kosmetycznej do rodzaju cery.
- Technika wykonania masażu twarzy, szyi i dekoltu. Ruchy głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji. Diagnostyka skóry. Pokaz i ćwiczenia.
Dzień trzeci:
Zajęcia teoretyczne:
- Metody i środki oraz ogólne zasady dezynfekcji i sterylizacji narzędzi pracy
- BHP w gabinecie kosmetycznym
- Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji
- Zastosowanie peelingów mechanicznych w pielęgnacji skóry
- Preparaty i urządzenia używane do wykonania zabiegu mikrodermabrazji
- Częstotliwość wykonywania zabiegów mikrodermabrazji. Pielęgnacja skóry po zabiegu.
- Organizacja pracy przy wykonywaniu zabiegu mikrodermabrazji. Wyposażenie i przygotowanie stanowiska pracy
- Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego oraz zabiegu sonoforezy
- Zastosowanie ultradźwięków w pielęgnacji skóry
- Preparaty i urządzenia używane do wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego oraz zabiegu sonoforezy
- Częstotliwość wykonywania zabiegów peelingu kawitacyjnego oraz sonoforezy. Pielęgnacja skóry po zabiegu
- Organizacja pracy przy wykonywaniu zabiegu peelingu kawitacyjnego oraz zabiegu sonoforezy. Wyposażenie i przygotowanie stanowiska pracy
Zajęcia praktyczne:
- wykonanie zabiegu mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego i sonoforezy
Dzień czwarty:
Zajęcia teoretyczne:
- Metody i środki oraz ogólne zasady dezynfekcji i sterylizacji narzędzi pracy
- BHP w gabinecie kosmetycznym
- Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu peelingu migdałowego i glikolowego
- Zastosowanie peelingu migdałowego i glikolowego w pielęgnacji skóry
- Preparaty używane do wykonania peelingu migdałowego i glikolowego
- Częstotliwość wykonywania zabiegów z użyciem peelingu migdałowego i glikolowego. Pielęgnacja skóry po zabiegu eksfoliacji
- Organizacja pracy przy wykonywaniu zabiegu peelingu migdałowego i glikolowego. Wyposażenie i przygotowanie stanowiska pracy
Zajęcia praktyczne:
- Wykonanie peelingu migdałowego
- Wykonanie zabiegu eksfoliacji peelingiem glikolowym
Po kursie wydajemy zaświadczenie MEN i Dyplom.